Korvpallivõistlused

Korvpallivõistlused on kõige põnevamad ja populaarseimad spordivõistluste liigid maailmas. FIBA maailmameistrivõistlused on korvpallimaailma silmapaistvaim sündmus. Aastatel 1950–2010 nimetati seda FIBA ​​meistrivõistlusteks. 1960. aastatest kuni 1980. aastateni nimetati see ümber FIBA ​​maailmameistrivõistlusteks. Kuigi nimi on mõnevõrra muutunud, on turniir jäänud samaks. Seda tuntakse kui korvpalli “MM-i”.

Korvpallivõistluste kõrgeimat divisjoni nimetatakse tipptasemeks ja see hõlmab spordiala tähtsamaid mängijaid, meistreid ja kõige väärtuslikumaid mängijaid. Igal turniiril on oma logo ja see tõstab esile võistluse olulisemad mängijad. Edetabelisse kuuluvad lisaks tippmeeskondadele ka võistkondade individuaalsed esitused. Allpool on loetletud mõned maailma parimad turniirid. Kiire otsing nendes andmebaasides paljastab kõige olulisema teabe iga turniiri kohta.

Mängitakse ka rahvusvahelisi korvpallivõistlusi. FIBA korvpalli MM on Rahvusvahelise Korvpalliföderatsiooni lipulaev. FIBA korvpalli MMil on turniiri ülesehitus sarnane FIFA MM-iga, kus 32 meeskonda võistlevad üksikutes väljalangemismängudes. Võitnud meeskond saab ihaldatud Naismithi trofee, mis on saanud nime suure Kobe Bryanti järgi. Rahvusvahelisi turniire on teisigi, kuid FIBA ​​MM on kõige prestiižsem.

Tipptasemel turniirid on EuroBasket ja olümpiamängud. Seenioride meeste korvpallimeistrivõistlused peetakse kord nelja aasta jooksul. Iga meeskond mängib omavahel tšempioni tiitli nimel. Finaalis osaleb maksimaalselt 24 meeskonda. Varem kasutati võistlustel ringmängu formaati. Viimastes väljaannetes mängitakse aga turniiri kaheetapilises vormingus.

Võistlus New Entrant mängitakse 1. ja 2. klassi õpilastele. See toimub madalate rõngastega 3v3 poolväljakul ja seal osalevad nii esimese kui ka teise aasta mängijad. Vahevõistlust peetakse ka talvehooajal. Seenioride konkurss on mõeldud kolmanda ja neljanda klassi õpilastele. Vanemdivisjon mängitakse neljapäeva pärastlõunal ja seal osalevad mitmed meeskonnaliigid. Juunioride eliitturniir on mõeldud poistele ja tüdrukutele.

FIBA korvpalli MM on üks kuulsamaid korvpallisündmusi maailmas ja äratab tähelepanu kogu maailmast. FIBA korvpalli MM on Rahvusvahelise Korvpalliföderatsiooni lipulaev ja seda mängitakse vedrustatud puidust väljakul. Seda korraldab FIBA. Finaliste autasustatakse Naismithi karikaga. FIBA maailmameistrivõistlused on akadeemiate jaoks kõige olulisem spordisündmus kogu maailmas.

Korvpallivõistlustel on kolm taset. Toimub uute osalejate konkurss, mida mängitakse neljapäeva pärastlõunal 1. klassi ja kahe õpilase jaoks. Uustulnukate osakond on mõeldud keskel asuvatele lastele. Põhi- ja keskklassides kehtivad kolme punktirõnga nõuded. Auhinna saamiseks peavad nad koguma rohkem punkte. Elam Ending lisab kolmanda veerandaja järel juhtinud meeskonnale 24 punkti. See on suure skooriga mäng, mis teeb sellest suurepärase motivatsioonitegevuse.